چگونه از چمن مصنوعی در روزهای بارانی نگهداری کنیم؟

چگونه از چمن مصنوعی در روزهای بارانی نگهداری کنیم؟

چگونه از چمن مصنوعی در روزهای بارانی نگهداری کنیم؟

چگونه از چمن مصنوعی در روزهای بارانی نگهداری کنیم؟ 580 440 seo site

وقتی که تصمیم می­ گیرید چمن مصنوعی را برای کاربری مورد نظرتان انتخاب کنید یا آن را جایگزین چمن طبیعی کنید، یکی از مهمترین ویژگی هایی که روی تصمیم شما اثر می گذارد این است که هزینه نگهداری و تعمیر چمن مصنوعی بسیار پایین است. درواقع حداقل تا ۳ تا ۵ سال نیازی به تعمیر یا تعویض چمن مصنوعی ندارید، اما شاید نگران باشید که در روزهای بارانی و در فصل پاییز و زمستان چگونه از آن نگهداری کنید. خبر خوب این است که چمن مصنوعی با کیفیت بالا مناسب برای هر نوع آب و هوایی است. حتی اگر باران به مدت چند روز در حال باریدن باشد. بارش باران در باغ، ویلا، زمین ورزش، تراس و روف گاردن شما  سبب ایجاد مشکلاتی برای چمن مصنوعی نمی شود، البته در صورتی که اصول اولیه را رعایت کنید. ما برای شما راه حل هایی داریم که در ادامه می خوانید.

نکته اول: زیرسازی مناسب چمن مصنوعی

وقتی باران می بارد از چمن مصنوعی چگونه محافظت کنیم؟ روی آن را بپوشانیم یا چمن را جمع کنیم؟ آیا باید منتظر شویم تا گودال های عمیقی از آب تشکیل شود و نتوانیم از آن فضا استفاده کنیم؟ البته که چمن مصنوعی در هر زمان و مکان و در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده است.

در روزهای بارانی هم نباید نگران بارش شدید و طوفانی باشیم. مهمترین نکته درباره چمن مصنوعی این است که آب را از خود عبور می دهد و مهمتر از آن اینکه برای عبور دادن آب از چمن مصنوعی این است که در سطح مناسبی نصب شود.

سطحی که چمن مصنوعی را روی آن نصب می کنید باید شیب ملایمی برای خروج آب داشته باشد و راهی برای خروج آب هم در آن در نظر گرفته شده باشد. برای مثال زمین های بزرگ فوتبالی را در نظر بگیرید که در اطراف آن راه های آب برای خارج شدن آب باران تعبیه شده و بنا بر متراژ آن ها دو یا چند عدد چاه عمیق در گوشه های زمین تعبیه می شود تا به خروج هر چه بیشتر بارندگی ها کمک کند.

این مهترین نکته ای است که در هنگام نصب چمن مصنوعی باید از اپراتور نصب بخواهید تا آن را در نظر بگیرد. همچنین باید توجه داشته باشید که در سطح زیرین چمن فرورفتگی وجود نداشته باشد. چراکه در این صورت آب در آن مکان جمع شده و بدلیل اینکه نور آفتاب بر آن نمی تابد، آب باقی مانده به کندی تبخیر شده و احتمال ایجاد جلبک در آن مکان زیاد است.

اهمیت تعبیه محل خروج آب و همچنین نصب چمن مصنوعی به صورتی که خاب نخ های آب در راستای شیب زمین باشد آنقدر زیاد است که می تواند در کوتاه ترین زمان زمین شما را خالی از آب کند و به استفاده دوباره از آن منجر شود. مطمئن باشید که در این شرایط هیچ گودال آبی تشکیل نمی شود و هر آن چه از آسمان بر زمین سبز شما باریده است به سرعت ناپدید خواهد شد.

چگونه از چمن مصنوعی در روزهای بارانی نگهداری کنیم؟نکته دوم:  چمن مصنوعی دارای سیستم دفع آب است

وقتی چمن مصنوعی را خریده و لایه زیرین سیاه رنگ آن را می بینید، شاید وجود سوراخ های ریزی که در پشت آن قرار دارد توجه شما را جلب کند. به این منافذ کوچک و پرتعداد اعتماد کنید و بدانید که چمن مصنوعی استاندارد چمن مصنوعی است که چنین ساختاری داشته باشد. وقتی آب باران وارد چمن مصنوعی می شود اگر این سوراخ ها وجود نداشته باشند آب را از خود عبور نداده و باعث تجمع آن می شود. پس ترکیب سطح زه کشی شده برای خروج مناسب آب و سوراخ های لایه بکینگ چمن مصنوعی ترکیبی است که خیال شما را برای پهن کردن چمن مصنوعی حتی در ساحل ها و مناطق پرباران استوایی جمع می کند. همچنین شکل بافت چمن مصنوعی، نوع گره ها و خاب نخ ها نیز به هدایت هرچه بهتر آب به بیرون از محوطه کمک می کند.

نکته سوم: اجازه دهید باران چمن مصنوعی را بشوید

بسیاری از افراد وقتی چمن مصنوعی را خریداری می کنند نگران این هستند که چگونه آن را تمیز کنند و سوال اصلی که می پرسند این است که آیا چمن مصنوعی قابل شست و شو است؟ حالا اگر نکته های بالا را خوانده باشید خواهید فهمید که چمن مصنوعی به راحتی قابل شست و شو است و حتی از بارش باران برای تمیز شدن آن هم باید خوشحال باشید.

نکته چهارم: چمن مصنوعی با کیفیت تهیه کنید

شرکت ایرانیان سونار، بزرگ‌ترین مجموعه فروش چمن مصنوعی غیرفوتبالی در ایران است. در این مجموعه انواع مدل‌های چمن مصنوعی با قیمت‌های مختلف به فروش می‌رسد. همچنین تیم اجرایی شرکت به شما در طراحی و اجرای حرفه‌ای کار کمک می‌کنند. برای کسب اطلاع بیشتر از محصولات این شرکت با شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۸۴۲۷۲۳۲ و ۰۲۱۸۸۳۹۷۶۴۲ تماس بگیرید و یا به وب‌سایت‌های سی سی گراس و یاwww.sonarstar.com  مراجعه کنید

    مشاوره رایگان