راهنمای جامع خرید چمن مصنوعی

راهنمای جامع خرید چمن مصنوعی

راهنمای جامع خرید چمن مصنوعی

راهنمای جامع خرید چمن مصنوعی 580 440 seo site

روز به روز تقاضا برای خرید چمن مصنوعی افزایش می‌یابد و تولیدکنندگان زیادی در این بازار ظهور می‌کنند. سازندگان با توجه به نیاز مشتریان علاوه بر کیفیت، قیمت چمن مصنوعی را در بازه‌های محتلفی در نظر گرفته اند تا از هر نظر رضایت مشترین خود را جلب کنند. امروز در بازار ایران قیمت چمن مصنوعی برای هر مترمربع از ۴۰-۵۰ هزار تومان تا ۵/۱ میلیون تومان موجود است. البته باید به این قیمت، هزینه نصب و زیرسازی هم اضافه شود. ما یک راهنمای جامع برای شما طراحی کرده ایم تا تمام دانستنی‌های لازم برای خرید چمن مصنوعی را به صورت خلاصه مطالعه کنید.

مواد سازنده چمن مصنوعی

کیفیت مواد سازنده از مهم‌ترین ویژگی‌های چمن مصنوعی است که باید موقع خرید به آن دقت کنید. یکی از اجزاء سازنده سیستم چمن مصنوعی کف محصول است. تقریباً هر ماده‌ای برای ساخت کفی چمن‌های مصنوعی استفاده شده است؛ از کنف تا پلاستیک و پلی‌استر.دقت کنید چمن‌های مصنوعی با کیفیت بالا کفی از جنس الیاف پلی‌استر دارند.

تارهای چمن مصنوعی از فیبرهای نایلون یا پلی‌پروپیلن ساخته می‌شوند و روش تهیه گوناگونی دارند. تارها در صفحه‌های بزرگ تولید می‌شوند و سپس این صفحات به شکل تارهای نازک بریده می‌شوند. برخی دیگر از انواع این تارها با کشیدن صفحات و تبدیل کردن آن‌ها به نخ (اکسترود کردن) و سپس برش نخ‌ها تولید می‌شوند، این تارها سطح مقطع گرد دارند در حالی که تارهای برش‌خورده به روش اول، سطح مقطع مستطیلی و پخ دارند. ما خرید چمن مصنوعی از مدل‌های اکسترود شده را پیشنهاد می‌کنیم چون تارهایی مشابه چمن طبیعی را به وجود می آورند و شکلی طبیعی‌تر و زیبا دارند.

سیستم‌های ضربه‌گیر و نخی که قطعات چمن مصنوعی را به یکدیگر می‌دوزد نیز باید دارای مقاومت، ماندگاری رنگ و دوام بالایی مانند بقیه سیستم باشد و از جنس ترکیبات پلاستیکی یا فوم‌های پلی‌استر ساخته شود.

ارتفاع توده چمن مصنوعی

معمولاً چمن طبیعی را به خاطر بلندی و سرسبزی جذابش دوست دارد. چمن مصنوعی بلند و پرپشت هم می‌تواند هر بیننده ای را جذب خود کند. اگر به دنبال چمن‌های بلند هستید، پیشنهاد ما خرید چمن مصنوعی به ارتفاع ۳۰-۳۷ میلی‌متر است. هر ارتفاعی بلندتر از این به شما چمنی پخ و خوابیده می‌دهد. چون هر چه طول تار چمن بلندتر باشد وزنش هم بیشتر می‌شود و همین مسئله باعث خم شدن و افتادن چمن شما می‌شود.

چگالی یا تراکم چمن مصنوعی

ارتفاع چمن مصنوعی تنها نیمی از داستان جذابیت است. نیم دیگر وابسته به تراکم چمن شما است که با معیار وزن بر مترمربع سنجیده می‌شود. چمن مصنوعی پرپشت و مرغوب حدود ۳ کیلوگرم بر مترمربع وزن دارد.

رنگ چمن مصنوعی

باور کنید یا نه، چمن‌های مصنوعی رنگ‌های متنوعی دارند و همه آن‌ها سبز چمنی نیستند. برای رسیدن به ظاهری طبیعی باید چمنی به رنگ سبز و طیف مناسب آن دقت کنید. همچنین حواستان باشد که کفی آن که به آن ریشه هم گفته می‌شود به رنگ قهوه‌ای باشد. این ناحیه می‌تواند توسط شن کف چمن به رنگ قهوه‌ای درآید. ترکیب رنگ قهوه‌ای و سبز حس طبیعی بودن را بهتر انتقال می‌دهد. چمن مصنوعی به رنگ سبز غلیظ و یکدست هرچند ممکن است در نگاه اول جذاب باشد اما حس طبیعی بودن را از بین می‌برد و بیشتر شبیه زمین بازی بولینگ می‌شود. چمن‌های مصنوعی رنگ‌های متنوعی دارند که شامل سبز زیتونی، سبز تیره و سبز روشن می‌شود و بسته به سلیقه‌تان می‌توانید از میان آن‌ها یکی را انتخاب و خریداری کنید.

نکته در خرید چمن مصنوعی

معمولاً توصیه می‌شود هنگامی که می‌خواهید خانه‌تان را نقاشی کنید، تکه ای از دیوار را به رنگ مورد نظرتان درآورید و چند روز را با آن رنگ زندگی کنید و ببینید در طول روز و در نورهای مختلف چه حسی را نسبت به آن دارید. این مسئله درمورد خرید چمن مصنوعی هم صادق است. درصورت امکان یک قطعه نمونه از فروشنده بگیرید و در محل مورد نظر پهن کنید و چند روزی صبر کنید تا ببینید حس‌تان نسبت به آن رنگ چیست و سپس تصمیم نهایی خود را بگیرید.

زیرسازی و نصب چمن مصنوعی

همانطور که جنس و ظاهر پیش از خرید چمن مصنوعی برای ما اهمیت دارد، زیرسازی و نصب نیز موردی بسیار مهم پس از خرید چمن مصنوعی است که باید به آن دقت شود. نصب و زیرسازی چمن مصنوعی علی‌رغم چیزی که به نظر می‌رسد کاری تخصصی است و حتی اگر نخواهید از پرکن شن در چمن استفاده کنید بسیار مهم است که از نصاب حرفه‌ای و مطمئن بهره بگیرید.

زیرسازی چمن مصنوعی

زیرسازی به مواردی گفته می‌شود که با آن‌ها سطح زیر چمن مصنوعی را آماده می‌سازند. در اینجا دو گزینه وجود دارد: شن‌های متراکم و شن‌های تیز که برای مصارف خانگی به کار می‌رود. برخی مأمورین نصب، تنها شن تیز را به شما پیشنهاد می‌دهند که در مواردی تضمینی برای تداوم مصرف و طول عمر چمن مصنوعی نیست.

ما برای مدارس و پرورشگاه‌ها یا حتی گلخانه‌ها استفاده از شن‌های تیز به همراه پدهای ضربه‌گیر را پیشنهاد می‌کنیم.

شن پرکن: برخی تولیدکنندگان چمن‌های مصنوعی با قابلیت اضافه کردن شن تولید می‌کنند. این چمن‌ها بجای تثبیت شدن در بافت کفی، توسط شن محکم می‌شوند. این روش باعث کاهش قیمت چمن می‌شود اما به دلیل سایش و تغییرات آب و هوا در طول یک سال، شن‌ها نیاز به تقویت و از نو پر شدن دارند همچنین نیاز به نگهداری مداوم دارند. ما پیشنهاد می کنیم برای مصارف خانگی و درون فضاهای سرپوشیده از چمن‌های بدون شن استفاده کنید.

محکم کردن چمن مصنوعی نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه داشت. این موضوع از چند روی بسیار مهم است: اول آنکه درصورت تثبیت نشدن، چمن به مرور جا به جا می‌شود و زیبایی فضای شما را از بین می‌برد. به عنوان نکته دوم باید بدانید که حاشیه چمن مصنوعی خصوصاً آن‌هایی که در فضای باز نصب می‌شوند، به راحتی خراب و ساییده می‌شوند. پیشنهاد ما این است اگر این نکته برایتان با اهمیت است، از تثبیت‌کننده‌های چوبی یا پلاستیکی برای حاشیه چمن مصنوعی استفاده کنید.

هرچند نصب چمن مصنوعی کار ساده‌ای به نظر برسد اما باید بدایند که حتی اگر زیرسازی مناسبی داشته باشید بهتر است نصب چمن را به متخصصین و نصب‌کنندگان باتجربه بسپارید. برش‌های منظم و چسبیدن کامل چمن به سطح ـخصوصاً دور چمن، که زیبایی حاشیه چمن شما را به وجود می‌آورد، تأثیر به سزایی روی زیبایی کل محیط شما دارد. این کار فقط از یک متخصص با تجربه بر می‌آید. البته نگران این موضوع نباشید. معمولاً در هنگام خرید چمن مصنوعی فروشنده به شما نصب‌کننده حرفه‌ای خود را پیشنهاد می‌دهد.

    مشاوره رایگان