بهترین چمن مصنوعی برای نگهداری از حیوانات خانگی چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین چمن مصنوعی برای نگهداری از حیوانات خانگی چه ویژگي‌هایی دارد؟

بهترین چمن مصنوعی برای نگهداری از حیوانات خانگی چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین چمن مصنوعی برای نگهداری از حیوانات خانگی چه ویژگی‌هایی دارد؟ 580 440 seo site

در تمام جهان به خصوص کشورهای امریکایی و اروپایی یکی از پرکاربردترین موارد استفاده از چمن مصنوعی برای نگهداری از سگ و گربه خانگی است. کاربردی که در ایران کمتر با آن آشنا هستیم و به طور معمول از چمن مصنوعی تنها به عنوان کفپوش زمین‌های ورزشی یاد می‌کنیم. درست مانند صاحبان گربه‌ها که می‌دانند در کنار نگهداری از گربه نمی‌توانند از گیاهان خانگی‌شان به خوبی مراقبت کنند، صاحبان سگ‌ها نیز می‌دانند در صورت نگهداری از سگ خانگی، چمن‌های طبیعی خانه‌هاش هیچوقت سبزتر نخواهد شد. به همین دلیل است که آن‌ها تمایل زیادی به استفاده از بهترین چمن مصنوعی در محیطی دارند که سگ‌هایشان نیز زندگی می‌کنند.

در کنار چالش‌های آب و هوایی و سختی‌های مراقبت از چمن طبیعی، سگ‌ها یا بهتر است بگوییم بعضی از سگ‌ها مشکلات اضافه‌تری برای چمن‌ طبیعی به وجود می‌آورند. به همین دلیل صاحبان آن‌ها تمایل دارند تا با استفاده از بهترین چمن مصنوعی شرایط بهتری برای نگهداری از حیوانات خانگی خود داشته باشند. در این مطلب از وبلاگ سوناراستار قصد داریم توضیح دهیم چرا چمن مصنوعی برای نگهداری از حیوانات خانگی مناسب است که در ادامه می‌خوانید.

چمن مصنوعی غیرقابل حفاری است: به عنوان یک نگهدارنده سگ حتما مشاهده کرده‌اید که حیوان شما تمایل زیادی به حفاری خاک دارد. می‌خواهد در هر گوشه و کناری از حیاط که باغچه یا چمن پیدا می‌کند مشغول حفاری و ایجاد گود شود. این کار هم پاهای او را کثیف می‌کند و هم زحمت شما را برای نگهداری از باغچه و حیاط بیشتر. پس راه حل برای تمیز و سالم ماندن محیط استفاده از چمنی است که قابلیت حفاری نداشته باشد. احتمالا یک چمن مصنوعی!

فضولات حیوانات بر روی آن قابل شست‌ و شو است: ادرار سگ مقدار زیادی نیتروژن دارد که می‌تواند چمن‌های طبیعی را از ریشه نابود کرده و به سرعت باعث زردی و از بین رفتن آن‌ شود. از طرفی فضولات دیگر سگ نیز بر روی چمن طبیعی با تغییراتی که برای آن ایجاد می‌کند باعث نابودی چمن طبیعی می‌شود. راه حل چیست< استفاده از چمن مصنوعی که در زیبایی و حس طبیعی بودن با چمن طبیعی برابری می‌کند، در عین حال قابل شست و شو و ضدعفونی کردن است.

امکان تماس سگ با حشرات و خزنده‌ها را کاهش می‌دهد: وقتی می‌گوییم حیوان خانگی یعنی اگر در اکثر زمان‌ها هم در حیاط یا تراس زندگی می‌کند اما گاهی به خانه وارد می‌شود و کودکان یا بزرگ‌ترها با او بازی می‌کنند. بنابراین رعایت نکات بهداشتی سگ برای وارد شدنش به محیط خانه ضروری است. این درحالی است که امکان رشد انواع حشرات و خزندگان که ناقل انواع میکروب‌ها و بیماری‌ها هستند در چمن طبیعی بسیار زیاد است. چرا که محیط‌های طبیعی محل رشد و زندگی‌ این دسته از موجودات است. بنابراین جایگزینی چمن مصنوعی با چمن طبیعی از انتقال بیماری‌ها و میکروب‌های فضای آزاد به داخل خانه جلوگیری کرده  و به سلامت خانواده کمک می‌کند.

بهترین چمن مصنوعی برای سگ‌ها و گربه‌ها چه ویژگی‌هایی دارد؟

برخی شرکت‌ها در بعضی نقاط جهان که بیشترین مصرف چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی را دارند، اقدام به تولید چمن‌های مصنوعی مخصوص برای این کاربرد کرده‌اند. چمن‌هایی که حتما از نسبت استانداردی از پلی اتیلن و پلی پروپلین ساخته شده، پشتوانه یا بکینگ آن بسیار محکم است، مواد ضد میکروب در ترکیبات آن‌ها وجود دارد و محصولی استاندارد برای حفظ سلامت خانواده‌ها به وجود آورده است.

    مشاوره رایگان