همراه با آموزش، همگام با سلامتی

همراه با آموزش، همگام با سلامتی

همراه با آموزش، همگام با سلامتی

همراه با آموزش، همگام با سلامتی 580 440 seo site

ایرانیان سونار به عنوان بزرگترین وارد کننده چمن مصنوعی تزئینی در ایران یکی از حامیان اصلی ایمنی مدارس و دانش آموزان است. کاربرد چمن مصنوعی در مدارس و مراکز آموزشی به عنوان یکی از کفپوش هایی که برای گروه سنی کودک مناسب سازی شده و نیز ایمنی و سلامت آن ها تضمین می کند، این محصول را به یکی از مهمترین کفپوش ها برای مدارس تبدیل کرده است. به بهانه روز معلم مروری بر چگونگی کاربرد چمن مصنوعی در مدارس و مراکز آموزشی را داریم تا بدانیم این محصول چگونه می تواند دغدغه معلم ها را جهت حفظ سلامتی دانش آموزان برطرف کند.

کاربرد چمن مصنوعی در محیط های ورزشی مدارس

اهمیت به افزایش ساعت ورزش و تنوع آن در مدارس و مراکز آموزشی در سال های گذشته افزایش پیدا کرده است. هر چند که در بسیاری از مدارس کمبود محیط ورزشی و همینطور زیاد بودن تعداد دانش آموزان مانع کیفیت این زمان ورزش می شود، اما در سال های اخیر مدارس زیادی به صورت تخصصی ورزش های متفاوت را برای دانش آموزان خود تدارک دیده و در پی آن فضای این ورزش ها را هم فراهم آورده اند. در حالی که بسیاری از مدارس سالن های سرپوشیده ورزش ندارند و حیاط مدرسه در زنگ ورزش به این فعالیت ها اختصاص پیدا می کند، چمن مصنوعی می تواند به سادگی و در طول یک روز  این حیاط را به محیطی امن برای روزش تبدیل کند. تحرک ها و فعالیت های متفاوت برای دانش آموزان گاهی به دلیل نا ایمن بودن فضای ورزشی محدود می شود و در این بین معلم ها و مسئولان مدارس نگرانی زیادی از آسیب دیدگی دانش اموزان حین ورزش دارند. چمن مصنوعی می تواند این نگرانی را رفع و آرامش و تمرکز آمورزشی را برای معلمان به همراه داشته باشد.

همراه با آموزش، همگام با سلامتیکاربرد چمن مصنوعی آموزشی در محیط های عمومی مدارس

علاوه بر ایمن سازی محیط های ورزشی مدارس، سایر محیط های عمومی در مراکز آموزشی هم می تواند با چمن مصنوعی پوشیده شود. در این میان نکاتی وجود دارد که رعایت آن می تواند خیال مدیران، معلمان، والدین و دانش آموزان را از موارد کیفی و سلامتی چمن مصنوعی راحت کند و به سوالات آن ها درباره به کار گیری این محصول برای کودکان پاسخ دهد. در ادامه این موارد را مرور می کنیم:

۱- چمن مصنوعی مهدکودک و مدرسه باید قیمت منطقی، مناسب و اقتصادی داشته باشد تا برای مدیران و گردانندگان این مکانها صرفه اقتصادی داشته باشد، در غیر اینصورت توجیح اقتصادی انجام چنین کاری در مدرسه وجود نخواهد داشت. پس بنابراین قیمت چمن مصنوعی در انتخاب بسیار مهم است.

۲- چمن مصنوعی بهداشتی برای مهدکودک و مدرسه انتخاب کنید. برخی از انواع مدل چمن مصنوعی با ارتفاع نخ ۱۰ میلی متر دارای سرب در مواد تشکیل دهنده هستند، بنابراین اگرچه ارزان هستند، اما به هیچ وجه برای محیط آموزشی و بازی کودکان مناسب نیستند.

۳- چمن مصنوعی مناسب برای مدرسه و مهدکودک باید نخ های قوی و بافت محکم داشته باشد. در اینگونه مکانها بیشتر توصیه می‌شود از چمن مصنوعی با نخ V شکل و یا C شکل استفاده شود. چراکه اینگونه نخ ها در برابر کوبیده شدن بیشتر مقاوم هستند.

۴- میزان پلی اتیلن و پلی پروپیلن استفاده شده در تولید نخ چمن مصنوعی کم نباشد، چراکه در غیر اینصورت نخها زیر تابش نور خورشید دچار خوردگی و رنگ پریدگی می‌شوند و زود از بین می‌روند.

۵- گارانتی چمن مصنوعی مطمئن باشد. شرکت گارانتی کننده باید دارای اعتبار لازم باشد تا در صورت نیاز به استفاده از گارانتی بتوان از این مورد استفاده کرد.

۶- هرچه مواد بکار رفته در چمن مصنوعی مهدکودک با کیفیت تر باشد، رنگ و نرمی نخ های چمن نیز بهتر خواهد بود. پس بنابراین توصیه می‌شود از چمن مصنوعی خوش رنگ و با نرمی و لطافت مناسب استفاده شود.

۷- به هیچ وجه از مدل چمن مصنوعی که نیاز به پر شونده (سیلیس و گرانول) دارد در فضای مهدکودک و مدرسه استفاده نشود، چراکه این مواد به هیچ وجه بهداشتی نیستند.

۸- اگر می‌خواهید یک چمن مصنوعی استاندارد در مدرسه و یا مهدکودک داشته باشید از لایه زیرین فوم و یا ژئوتکستایل زیر چمن استفاده کنید.

۹- شیب جایی که قرار است چمن مصنوعی شود باید استاندارد باشد تا در هنگام بارش دچار آب گرفتگی زیر چمن چمن نشوید.

۱۰- نکته آخر اینکه در نظافت چمن مصنوعی مهدکودک و مدارس بسیار کوشا باشید. با جارو برقی همیشه لابلای نخ ها را تمیز کنید و در صورت نیاز با مواد شوینده شستشو دهید.

درباره ایرانیان سونار:

ایرانیان سونار مفتخر است که به عنوان تنها نماینده سی سی گراس چین در ایران فعالیت می کند و می تواند دروازه ای از تمام تکنولوژی و محصولات به روز این شرکت را به روی بازار در حال پیشرفت چمن مصنوعی ایران باز کند . ایرانیان سونار تنها وارد کننده چمن مصنوعی سی سی گراس در ایران است که به بزرگ‌ترین مرکز فروش چمن مصنوعی تزئینی در ایران تبدیل شده و آماده فروش و خدمت‌رسانی در تمام پروژه‌های چمن مصنوعی با نمایندگی‌های فعال در سراسر کشور است. در این مجموعه انواع مدلهای چمن مصنوعی با قیمتهای مختلف، ۴ سال گارانتی و حمل و نصب رایگان  به فروش می رسد. همچنین تیم اجرایی شرکت به شما در طراحی و اجرای حرفه ای کار کمک می کنند. انجام پروژهای متعدد بزرگ و موفقیت آمیز در مدارس و مراکز آموزشی معتبر از جمله مجموعه مدارس سلام، آل یاسین، تقوا، اینده سازان، شهاب دانش، علامه طباطبایی و … از فعالیت های ایرانیان سونار در محیط های آموزشی است. برای کسب اطلاع بیشتر از محصولات این شرکت با شماره تلفن های ۰۲۱۸۸۴۲۷۲۳۲ و ۰۲۱۸۸۳۹۷۶۴۲ تماس بگیرید و یا به وبسایتهای www.ccgrass.ir و یا www.sonarstar.com مراجعه کنید.

    مشاوره رایگان