چرا به چمن مصنوعی “فرش سبز همیشه ماندگار” می‌گویند؟

فرش سبز

چرا به چمن مصنوعی “فرش سبز همیشه ماندگار” می‌گویند؟

چرا به چمن مصنوعی “فرش سبز همیشه ماندگار” می‌گویند؟ 580 440 seo site

چمن مصنوعی به عنوان کالایی که امروزه مورد توجه بسیاری از مصرف‌ کنندگان ساختمانی و خانگی قرار گرفته، محصولی که از سال‌ها پیش در بازارهای بین‌ المللی جای چمن طبیعی را گرفته است. بحران‌های زیست‌محیطی از جمله بحران خشکسالی و کمبود آب از مهم‌ترین مسائلی است که چمن مصنوعی را به عنوان برترین کالای جایگزین چمن طبیعی به دنیا معرفی کرده است. به همین دلیل است که در حال حاضر بازار ایران نیز به دلیل شرایط جغرافیایی خاص کشور پذیرای این محصول است.

به عنوان یک کاربر خانگی یا یک متخصص ساختمانی که چمن مصنوعی تزئینی را برای کاربردهای تزئینی به کار می‌گیریم تا چه اندازه نسبت به آن شناخت داریم؟ شاید بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که چرا به چمن مصنوعی، فرش سبز همیشه ماندگار می‌گویند. در ادامه بعضی ویژگی‌های این محصول را بررسی می‌کنیم تا پاسخ این سوال را پیدا کنیم.

فرش سبزچمن مصنوعی مثل فرش سبز است

چمن مصنوعی جایگزین مناسبی برای فرش است اما لازم است به تفاوت‌های بین این دو محصول توجه کنیم. اولین و بارزترین تفاوت بین چمن مصنوعی و فرش در نوع الیاف آن‌ها است. آنچه در فرش می‌بینیم استفاده از نخ‌هایی با جنس ابریشم، اکریلیک، پلی استر و … است اما در چمن مصنوعی موادی که برای ساختن نخ‌ها به کار می‌رود ‌از جنس پلی اتیلن است.

دومین تفاوت بین بافت این دو محصول است. بافت فرش نرم است و درهم تنیدگی آن با تعداد گره‌های بیشتر، بالاتر است. اما چمن مصنوعی بنا به کاربردی که دارد از تراکم متغیر و کمتری نسبت به فرش برخوردار است. ضمن اینکه ارتفاع نخ‌ها  و ضخامت آن ها نیز در چمن مصنوعی بلندتر و بیشتر از نخ‌هایی است که فرش های خانگی را با آن می‌بافند.

اما بحث اصلی بر سر کاربرد این محصولات است که تعیین می‌کند در چه مواقعی چمن مصنوعی می‌تواند جایگزین فرش باشد. وقتی از چمن مصنوعی تزیینی حرف می‌زنیم که  قرار است در محیط‌های بسته از آن استفاده شود بنابراین بر زیبایی بخشی آن تاکید داریم و  منظورمان چمن‌هایی نیست که قرار است زمین یک ورزشگاه را بپوشاند. بدیهی است در مصرف خانگی می‌توان کاربردهای فراوانی را برای چمن مصنوعی در نظر گرفت. از کفپوش و پادری تا زیبا کردن محوطه تراس که توسط چمن مصنوعی بالکن و تراس ، محوطه بیرونی مقابل ساختمان، پوشاندن بخشی از ورودی پارکینگ و ساختمان، ایجاد فضای بازی کوچک برای استفاده کودکان در خانه و ساختمان و هزاران کاربرد ریز و درشت خانگی دیگر.

چمن مصنوعی ماندگار است

عمر مفید چمن مصنوعی با توجه به کاربردی که به آن داده شده متفاوت است. شما می‌توانید از چمن مصنوعی استفاده خانگی یا ورزشی کنید، می‌توانید آن را در زمین‌های فوتبال، تنیس، زمین‌های گلف، کنار استخر، بین سنگ و موزاییک در پارکینگ‌ها یا حتی برای تزئین مدارس و مهد کودک استفاده کنید. بدیهی است که هر کدام از این کاربردها به اندازه‌ای روی عمر مفید چمن مصنوعی تاثیر می‌گذارد و با نسبت‌های متغیر از این عمر مفید کم می‌کند. اما به طور متوسط ماندگاری چمن مصنوعی بین ۱۰ تا ۱۵ سال است و آنقدر محصول بادوامی است که گاهی نوع کارکرده آن خرید و فروش می‌شود.

چمن‌های مصنوعی شرکت ایرانیان سونار نیز با ۳۶ ماه ضمانت به دست مشتریان می‌رسد و هر نوع رنگ پریدگی و زدگی در آن با گارانتی معتبر ایرانیان سونار قابل تعویض خواهد بود. ایرانیان سونار تنها وارد کننده چمن مصنوعی سی سی گراس در ایران است که به بزرگ‌ترین مرکز فروش چمن مصنوعی تزئینی در ایران تبدیل شده و آماده فروش و خدمت‌رسانی در تمام پروژه‌های چمن مص نوعی با نمایندگی‌های فعال در سراسر کشور است.

    مشاوره رایگان