چگونه بو‌ی بد را از چمن مصنوعی دور کنیم؟

چگونه بو‌ی بد را از چمن مصنوعی دور کنیم؟

چگونه بو‌ی بد را از چمن مصنوعی دور کنیم؟

چگونه بو‌ی بد را از چمن مصنوعی دور کنیم؟ 580 440 seo site

چمن مصنوعی‌ تان بو می‌دهد؟ آیا این بو برای شما آزاد دهنده است و مانع استفاده از محیطی می‌شود که چمن مصنوعی را در آن نصب کرده‌اید؟ راه حل چیست؟ چرا چمن مصنوعی بو دارد یا بعد از استفاده هم بو می‌گیرد؟ این‌ها سوالاتی است که در این مطلب سعی داریم به آن پاسخ دهیم.

بو داشتن یا بو گرفتن و ماندگاری این بو در چمن مصنوعی چه قبل از استفاده و چه در حال استفاده هر کدام مسائلی است که به طور جداگانه باید به آن بپردازیم. با سونار استار همراه باشید تا در ادامه جواب سوال‌هایتان را بخوانید.

بوی پلاستیک در چمن مصنوعی نو

یکی از انواع بوهایی که در چمن مصنوعی وجود دارد بوی اولیه این محصول است. چمن مصنوعی هم مانند همه کالاهایی که خریداری می‌کنیم بوی کارخانه و ترکیبات سازنده‌اش را دارد و در اصطلاع عامیانه به آن “بوی نویی” می‌گوییم.

اما منشا این بو کجاست؟ با بازکردن رول‌های چمن مصنوعی بویی از آن به مشام می‌رسد که ممکن است تند و اذیت کننده باشد. اما نگران نباشید چون این بو بخاطر الیاف پلاستیکی است که چمن مصنوعی از آن ساخته شده، یعنی پروپلین و پلی‌اتیلن. کافی است پس از نصب چمن مصنوعی دو الی سه روز به آن فرصت دهید که در معرض هوای آزاد قرار بگیرد و برای همیشه با این بود خداحافظی کند.

البته اگر چمن مصنوعی خریداری شده را برای استفاده در فضای آزاد و محیط غیربسته تهیه کرده‌اید که این اتفاق خیلی زودتر می‌افتد و در چند ساعت بوی تازگی و نو بودن خود را از دست می‌دهد.

بوهای عمومی در چمن مصنوعی

بو‌های عمومی طیف وسیعی از بوها را شامل می‌شوند و هر منشای می‌توانند داشته باشند. برای مثال بو ناشی از ماندن زباله در چمن مصنوعی، بو ناشی از فضولات حیوانات یا ادارار سگ و گربه که معمولا از چمن مصنوعی برای نگه‌داری از آن‌ها استفاده می‌شود و هر بو دیگری که ممکن است از قرار گرفتن چمن مصنوعی در محیط آزاد به وجود آید . راه حل چیست؟

راه حل از بین بردن این بوها شست و شو و تمیز نگه داشتن چمن است. برنامه تمیز نگه داشتن چمن را منظم پیش ببرید تا هیچ بوی آزار دهنده‌ای ارتباط سبز بین شما و چمن را خراب نکند. به طور منظم با چمن مصنوعی رو‌به‌رو شوید تا بوها را دور نگه دارید.

هنگام برخورد با مناطق مشکوک مانند بازمانده فضولات یا غذای حیوان خانگی، آن ها را با صابون سازگار با چمن مصنوعی و یا راه حل سرکه و آب از بین ببرید.  سعی کنید هر هفته  چمن مصنوعی را بشویید تا به رقیق کردن و حذف ادرار حیوانات یا بوی های عمومی در آن منجر شود.

شستشو همچنین به تمیز کردن چمن، از بین بردن برخی از گرده و خاک که به طور طبیعی بر روی زمین مانده است کمک می کند. اگر حیوانات خانگی و یا حیوانات محله خود را در نقطه خاصی در چمن مصنوعی می‌آیند و می‌روند، منطقه را بیشتر بشویید تا بو ها دور نگه داشته شوند.

تمیز کردن چمن مصنوعی شست و شو چمن مصنوعی به چه صورت انجام شود که برای از بین بردن بوها موثر باشد؟

اگر بعد از شست و شو همچنان منشا بو از بین نرفت این یعنی شما با دردسر بزرگتری مواجه هستید. راه کارهای زیر به شما کمک می کند تا هر دردسری را از بین ببرید. چرا که چمن مصنوعی جز دوستی با شما و طبیعت هدف دیگری ندارد :

  • دو صابون همه منظوره را به یک سطل آب اضافه کنید. دستکش های لاستیکی به دست کنید و به آرامی نقطه مشکل را پاک کنید، بعد از آن با آب شستشو دهید. برای پاک کردن یک منطقه بزرگ بهتر است از اسفنجی استفاده کنید که سطح بزرگتری داشته باشد. پس از استفاده از آن اسفنج در چمن مصنوعی برای جلوگیری از گسترش میکروب ها در داخل خانه بهتر است آن را تنها به کاربرد پاک کردن چمن مصنوعی اختصاص دهید و در موارد دیگر از آن استفاده نکنید.
  • اگر بوی حتی پس از تمیز کردن چمن با صابون و آب از بین نرفت، راه حل دوم سرکه سفید و آب است که باید آن  را در منطقه آسیب دیده قرار  دهید. اجازه دهید آن را برای چند دقیقه روی محل خیس بخورد، سپس سرکه را با یک شلنگ کم فشار شستشو دهید. سرکه، بوها را خنثی می کند.

شرکت ایرانیان سونار تنها نماینده رسمی شرکت سی سی گراس در ایران است که چمن‌های مصنوعی با کیفیت برتر جهانی را عرضه می‌کند. ما در ایرانیان سونار تلاش می‌کنیم تا بهترین و با کیفیت‌ترین محصول را با  خدمات پس از فروش ایده‌آل در خدمت مشتریان خود قرار دهیم. علاوه بر آن با وبلاگ ایرانیان سونار در کنار شما هستیم تا گامی برای معرفی  هر چه بیشتر چمن مصنوعی و افزایش اطلاعات مشتریان درباره این محصول برداریم. سونار استار را به دوستان خود معرفی کنید چرا که ما به همراهی شما مفتخریم.

    مشاوره رایگان