۸ ایده جذاب برای استفاده از چمن مصنوعی در محل‌های باورنکردنی

۸ ایده جذاب برای استفاده از چمن مصنوعی در محل‌های باورنکردنی

۸ ایده جذاب برای استفاده از چمن مصنوعی در محل‌های باورنکردنی

۸ ایده جذاب برای استفاده از چمن مصنوعی در محل‌های باورنکردنی 580 440 seo site

در این مقاله می‌خواهیم به برخی کاربردهای جالب چمن مصنوعی در خانه بپردازیم. شاید اولین جایی که برای چمن‌کاری به ذهن هرکسی بیاید حیاط خانه باشد، اما یادمان می‌رود که تنها نیمی از سال می‌توانیم از چمن سرزنده و شاداب و سبز رنگ لذت ببریم. البته برای لذت بردن از این زیبایی هم باید به دقت اصول نگهداری وترمیم آن را انجام بدهیم و هزینه زیادی هم برای آن بپردازیم. در ضمن نمی‌توانیم همه جا از آن استفاده کنیم. یک روش جایگزین و ساده استفاده از چمن مصنوعی است که قیمت مناسبی هم نسبت به سایر راهکارهای تزئینی و دکوراسیون دارد. حالا نوبت اضافه کردن کمی خلاقیت است. به موارد زیر توجه کنید.

استفاده از چمن مصنوعی به عنوان رومیزی یا زیرانداز

تصور کنید ظهر یک روز تعطیل است و می‌خواهید بازی تیم مورد علاقه‌تان را ببینید. می‌خواهید پشت یک مبل بنشینید و در آرامش کامل به صفحه تلویزیون خیره شوید؟ یا روی زیراندازی از جنس چمن بنشینید (یا حتی بایستید) و حس بودن روی چمن را در حین تماشای بازی تجربه کنید؟  ضمنا چمن مصنوعی کثیف نمی‌شود و اگر چیزی روی آن ریخت با تکاندن و پاک کردن با آب تمیز و آماده بازی بعد می‌شود! پهن کردن یک زیرانداز چمنی هم می‌تواند زیبایی خاصی به منزل ما بدهد و در عین حال دست کشیدن و دراز کشیدن روی چمن انرژی بخش باشد.

استفاده از چمن مصنوعی به عنوان پوششی امن برای لبه استخر

امیدواریم که از سر خوردن در حین حرکت کنار استخر آسیب ندیده باشید اما احتمالا آن را تجربه کرده اید. نصب چمن مصنوعی در کنار استخر می‌تواند باعث جلوگیری از سر خوردن کنار استخر شود و در عین حال حس زیبایی همراه با آرامش را به ما در زمان شنا کردن در استخر بدهد. البته اطراف استخر خصوصاً استخرهای روباز محل خوبی برای استراحت و آفتاب گرفتن است. از همه این‌ها گذشته ترکیب رنگ کاشی‌های استخر و رنگ آب درون استخر در کنار رنگ سبز چمن فضایی شیک توأم با آرامش را هدیه می‌دهد.

چمن مصنوعی برای محیط بازی کودکان

این‌ روز‌ها  خیابان‌ها دیگر محل امنی برای بازی کودکان نیستند و از طرفی مشغله‌های زندگی ا فرصتی در اختیار والدین قرار نمی‌دهد که فرزندان‌شان را به پارک و مراکز تفریحی ببرند. در این شرایط حیاط خانه‌ها چه در خانه‌های ویلایی و چه در آپارتمان‌ها محل تجمع و بازی کودکان هستند. والدین همیشه نگران آسیب‌های حین جنب و جوش فرزندانشان هستند و شاید این مسئله باعث شود کودکان را از بازی در فضای بیرون خانه منع کنند یا حداقل تا برگشتن‌شان به خانه استرس زیادی را متحمل شوند. یک راهکار مناسب برای تأمین امنیت فضای بازی کودکان نصب چمن مصنوعی در حیاط خانه‌هاست. البته نصب چمن مصنوعی مشکلات آلودگی چمن طبیعی و بیمار شدن کودکان در تماس با آن را نیز در پی نخواهد داشت و پوششی کاملا امن است. این کار علاوه بر آرامش خاطر ما زیبایی دو چندان حیاط مجتمع یا منزل  را نیز به همراه خواهد داشت.

گلف بازی برای همه با چمن مصنوعی

تا حالا گلف بازی کرده‌اید؟ گلف را ورزش ثروتمندها می‌دانند اما با کمی خلاقیت و کار دستی می‌شود یک سطح چمنی در داخل خانه درست کرد و گلف بازی کرد. گلف هم یک ورزش و هم راهی مناسب برای تمرکز و آرامش است. با ساختن یک زمین بازی کوچی می‌شود از یک تفریح شاد و آرامش‌بخش در منزل و در اوقات استراحت لذت برد. به خاطر داشته باشیم برای این کار باید چمن مصنوعی ورزشی بخریم. البته باید مواظب باشیم چون هرچقدر هم چمن مصنوعی حس واقعی به ما منتقل کند هنوز در خانه‌ایم!

روکشی مثل چمن مصنوعی را فراموش نکنید

یکی از کاربردهای محبوب چمن نشستن و دراز کشیدن روی آن است. فکر کنید یک صندلی راحتی دارید و روی آن چمن مصنوعی کشیده‌اید. این صندلی می‌تواند برای استراحت در فواصل بین کار یا در منزل برای ساعات استراحت در نظر گرفته شود. باز هم فکر کنید و به اطراف نگاه کنید، چمن مصنوعی به راحتی روی هر سطحی پهن می‌شود و به اندازه و شکل دلخواه در می‌آید. در هنگام فکر کردن روی این موضوع بچه‌ها را فراموش نکنید. چمن مصنوعی برای بچه‌ها خیلی جذاب است.

اگر حیاط ندارید ، بالکن را سبز کنید

اگر با نشستن و استفاده از فضای کوچکی مثل بالکن و تراس بیشتر از حیاط لذت می‌برید، معطل نکنید. تراس خود را مثل یک باغچه کوچک چمن‌کاری کنید، البته از نوع مصنوعی! چمن مصنوعی به سادگی بریده می‌شود و به اندازه سطح موردنظرتان در می‌آید. همچنین به حفظ نظافت و زیبایی تراس‌تان هم کمک می‌کند. نگران جابجایی چمن مصنوعی نباشید. سطح این چمن‌ها به شکلی طراحی شده که سر نمی‌خورد و برای اطمینان هم می‌شود آن‌ها را با پیچ نگه داشت.

پوشش جای بار در وانت یا صندوق عقب خودرو

شاید در نگاه اول کمی عجیب باشد اما چمن مصنوعی به خاطر ماهیت نرمی که دارد می‌تواند پوشش خوبی برای پشت وانت یا صندوق عقب خودرو باشد. این پوشش علاوه بر اینکه از سطح خودرو محافظت می‌کند از جابه‌جایی بار در حین حرکت خودرو هم جلوگیری می‌کند و می‌تواند از سالم ماندن بار در هر جا به جایی شما را مطمئن کند.

استفاده از چم مصنوعی در نمای ساختمان

تا کنون دیده نشده است که نمای ساختمان را با کاشتن چمن سبز کرده باشند. ما هم نمی‌خواهیم اولین باشیم اما مکان‌هایی در نمای بیرونی ساختمان وجود دارد که ظاهر مناسبی را ایجاد نمی‌کند مثل سطل آشغال. می‌توان از پوشش چمن مصنوعی برای زیبا سازی این سطوح استفاده کرد و آن‌ها را پوشاند.

    مشاوره رایگان